ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11299489
*
nr 1129 9489
Spegel
omkring 1900,226x85
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2017
kl 20:37:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 16:09:00
1
150 kr
18/9 20:05:23
2
150 kr
18/9 20:05:23
1
150 kr (Budbetjänt)
18/9 20:06:05
2
200 kr
18/9 20:27:32
1
300 kr
18/9 20:32:01
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:01
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1129 9489
Spegel
omkring 1900,226x85
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 16:09:00 | 1 | 150 kr |
18/9 20:05:23 | 2 | 150 kr |
18/9 20:05:23 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
18/9 20:06:05 | 2 | 200 kr |
18/9 20:27:32 | 1 | 300 kr |
18/9 20:32:01 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:01